Recenze SAMYANG

Přidáno: 15. prosince 2013

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Perfektní obrázek
  • Nemám námitek

Doporučuji,pro focení oblohy vynikající.

Přidáno: 22. listopadu 2013

Zakoupeno v Daganet s.r.o.

• Za slušnou cenu slušný výkon

Slušný výkon za slušnou cenu

Ověřený zákazník Fotobezhranic.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 14. listopadu 2013

Zakoupeno v Fotobezhranic.cz

• DOBRÝ PRŮMĚR CENA/KVALITA
  • MANUÁLNÍ OSTŘENÍ

OBCAS POTREBUJI VYFOTIT MÍSTNOST CELOU PROTO FISHEY PRTO TENTO UČEL MI BOHATE POSTAČÍ

Samyang 35mm f/1.4 AS UMC Pentax

Samyang 35mm f/1.4 AS UMC Pentax

Ověřený zákazník Fotonka.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 7. listopadu 2013

Zakoupeno v Fotonka.cz

• super ostrý až do rohů a od plné díry
  • pokryje i full frame a film
  • má jak automatickou clonu, tak možnost použití prstence
  • dobrá sluneční clona
  • použitelný ostřící prstenec
  • kovový bajonet
  • dobré optické korekce na všechny myslitelné vady
  • neuvěřitelná cena na to, že opticky se vyrovná i překoná tu nejdražší konkurenci
  • velký a těžký na to, že na digitálech Pentax je to "padesátka"
  • nemá AF, ale s tím to člověk kupuje
  • krytka moc nedrží, lepší bude nová
  • plastový, byť pevně smontovaný
  • poloha "A" na mém kusu má sice aretaci, ale i v rámci aretace je možné s prstencem pohnout (naštěstí ne snadno) a přepnout tak objektiv na F22
  • znám i lépe zpracované ostřící prstence (ve smyslu chodu)

Mám ho jen pár dní, tak mám ještě co testovat, ale už teď jsem ohromen. Těším se až s ním nacvakám i nějakou tu roli filmu. Na digitálu ale vše vypadá OK. Objektiv můžu doporučit hlavně uživatelům Pentaxu a Nikonu - pro ostatní značky není automatická clona ani indikace zaostření.

Přidáno: 22. července 2013

• překvapivě skvělá kresba za tak málo peněz
  • pěkné barvy (nutno umět nastavit)
  • díky plně manuálnímu ovládání, se začátečník naučí chápat význam clony, manuálního ostření, rychlosti uzávěrky
  • sluneční clona se často odmontuje spolu s krytkou objektivu

Velice dobré "rybí oko" za poměrně málo peněz. Výborná kresba, téměř žádná soudkovitost při focení krajiny. Manuální nastavení je jedině +!

Přidáno: 9. června 2013

Zakoupeno v Daganet s.r.o.

• Skvělá kresba, zajímavé kreace a skvělá cena.

Za tu cenu skvělý produkt, manuál mě nevadí rychle jsem se s ním naučil pracovat a vůbec mě nevadí že musím vše dělat ručně.
Objektiv bych doporučil vzhledem poměru cena výkon.
Já osobně si vždy vyhodnotím to co od toho produktu chci a co mě ten daný produkt může nabídnout a za jakou cenu.
Pak se rozhodnu zda je nutný originální výrobek nebo mě postačí " replika ".

Přidáno: 14. května 2013

• Špičková obrazová kvalita
  • Bezkonkurenční poměr cena/výkon
  • Pouzdro a clona v ceně
  • Dobré mechanické zpracování
  • Univerzálnost (na APC čipu = cca padesátka)
  • Světelnost
  • Skvělá ostrost již na plnou díru až do krajů
  • Sytost barevného podání
  • Minimální aberace
  • APC i FF
  • Nepřesná kalibrace na nekonečno
  • Pro někoho větší rozměry a váha (vzhledem k ohnisku)
  • Nepatrná vůle ostřícího prstence při změně směru otáčení

Pozitivní recenze na tento objektiv mohu ze zkušenosti potvrdit. Objektiv dokonce předčil má očekávání co do univerzálnosti použití. To, co může případné zájemce odradit, je absence autofocusu, takže nejdříve k tomuto problému:
1. Doporučuji zakoupení zvětšovací očnice na LCD dispej (zvětšení 3x, cena od 600,-) a ostřit pomocí živého náhledu. Současné DSLR již disponují slušným rozlišením displeje a pokud hodláte s tímto objektivem natáčet i video (mimochodem na video je tento objektiv supr), tak očnice na LCD je nutností. Očnice se připevňuje na DSLR pomocí magnetického rámečku, takže šikovná praktická věcička.
2. Pokud chcete parametry ostření pomocí LV a zvětšovací očnice ještě vylepšit, tak doporučuji doinstalování přídavného firmware "MagicLantern" (http://www.magiclantern.fm/). Nenchte se odradit upozorněními, že tento doplněk je "na vlastní nebezpečí" a že "může zničit váš přístroj". Pokud si pečlivě prostudujete dokumentaci, způsob instalace i používání a zkušenosti uživatelů, tak zjistíte, že se jedná o bezpečný nezávislý produkt, který posune funkčnost vaší DSLR o třídu výš (není zde prostor k rozepisování nepřeberných užitečných funkcí). MagicLantern obsahuje řadu aplikací na zlepšení manuálního ostření včetně funkce "focus peak", bez které si natáčení videa nedovedu představit (zejména na nízká clonová čísla).
Body 1. a 2. si koneckonců můžete ověřit ještě před zakoupením objektivu. Ty jsou nutné, pokud ostříte s tímto objektivem na nízká clonová čísla, především blízké objekty (close-up portrét). Pokud fotíte na f4 a více, dá se již použít klasický hledáček a pokud fotíte vzdálenější objekty ne vyšší clonová čísla, tak zvládnete i dynamický žánr díky hloubce ostrosti 2.5/3m - nekonečno.
Použití objektivu na APC:
1. Close-up portrét obličeje - zkreslení je patrné, ale nikoli groteskně deformní, vytváří vkusnou close-up perspektivu.
2. Typický portrét (po přepočtení se jedná o cca pevnou padesátku)
3. Krajinářský detail, panorama
4. Dynamický žánr od 3m na vyšší clonová čísla
5. Výtečný objektiv na natáčení videa (nutnost funkce focus peak)
Obrazová kvalita:
Snad ani nemá smysl komentovat, rozhodně budete spokojeni ve všech parametrech obrazové kvality.
Nedostatky:
Pro někoho může být nedostatkem velikost a váha.
Ostřící kroužek má nepatrnou vůli při změně směru otáčení, než "zebere", potřebuje tak 1mm, ale rychle si na to zvyknete. Kroužek jinak vůbec nevyklá a má příjemný nechrastící a plynulý chod.
Objektiv není přesně nakalibrován na nekonečno.
Snad tato recenze bude užitečná pro případné zájemce, zejména pro ty, které odrazuje absence autofocusu.

Ověřený zákazník Daganet s.r.o. pepavasa

Přidáno: 5. května 2013

(naposledy upraveno 6. června 2016)

• Ostrá kresba
  • Příjemný chod ovládacích kroužků
  • Odnímatelná sluneční clona
  • Lehké celokovové tělo
  • Kvalitní provedení s příjemným povrchem
  • Solidní poměr cena/výkon
  • Pro někoho, absence jakékoliv elektroniky, pro Canon žádný problém
  • Samozřejmě, že odnímatelná sluneční clona silně vinětuje (jak jinak)
  • Velmi malá aberace v rozích, lehce zvládnutelná v postprocesingu

Po delším hledání rybího oka jsem dospěl až ke značce Samyang a k tomuto 8 mm objektivu. Rád fotím velké prostory, nebo naopak stísněné prostory, kde je i Tokina 11-16 dlouhým ohniskem. Zkreslení objektivu přímo vybízí k různým hrátkám a ke kreativitě. Objektiv mám nasazen na foťáku Canon EOS 70D a fotím v manuálním režimu M. Protože objetiv je prost veškeré elektroniky, nedozví se od něho tělo fotoaparátu vůbec nic. Musíte proto v menu povolit chod závěrky i bez objektivu. Aparátu ale funguje automatická expozice AE kterou lze korigovat hlavním voličem podle stupnice kompenzace expozice AEB v hledáčku fotoaparátu. S ostřením se zabývám pouze na vzdálenost pod 1,5 m, jinak mám stále nastaveno buď hyperfokálních 1.5m nebo nekonečno. Při focení doporučuji sundat sluneční clonu, protože je vidět v obrázku. Pokud hledáte superširokoúhlý objektiv rozodně doporučuji, vyzkoušejte si ho!! Za tak málo peněz si víc muziky nikde nekoupíte.
Po čase.
Přešel jsem na Canon EOS 6d s plnoformátovým čipem na jehož bajonet jde Samyang nasadit. Šířka záběru se potom blíží 180°. Korigovat se dá pouze použitím telekonvertoru Kenko 1,4x nebo 2x. Při použití TC 1.4x ještě obraz trpí vinětací, ta se s TC 2x ztratí. Šířka záběru je potom menší než 119°, jak na APS-C. Ilustrační obrázky
FF http://www.pepavasa.cz...
APS-C http://www.pepavasa.cz...
FF+TC1.4x http://www.pepavasa.cz...
FF+TC2x http://www.pepavasa.cz...

Přidáno: 16. dubna 2013

Zakoupeno v Daganet s.r.o.

• za tu cenu jiná možnost neexistuje,
  • kvalita předčila očekávání

cena a kvalita
správná volba pro tento typ objektivu
vše manuál, s ostřením žádný problém

Samyang 35mm f/1.4 IF AS UMC Nikon

• manualni ostreni

Přidáno: 6. ledna 2013

• super ostření
  • výborné pro portrét
  • manuální ostření - než se člověk "zacvičí", trošku to trvá

pro kvalitnější focení portrétu
za začátku pomalejší focení kvůli manuálnímu ostřední

Přidáno: 10. prosince 2012

Zakoupeno v Daganet s.r.o.

• Krásná kresba, velice hezké zpracování, krásně ostří,

Jsem s nim velice spokojen, ostřící kroužek má docela tuhý chod, ale není to vůbec na škodu. Komunikace s tělem perfektní, tak že není problém ostřit v rychlosti. Kvalita produktu je na vysoké úrovni. Super objektiv za super cenu. Mohu jen doporučit.

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 3. prosince 2012

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Perfektní kresba, plynulý chod, bytelné zpracování
  • Nemá autofocus (ale s tím jsem ho kupoval), někdy nepříjemné odlesky čipu (zavislé na světelných podmínkách)

Super objektiv za super cenu, pokud chce někdo rybí oko s nejlepším poměrem cena/výkon nemusí hledat jinde.

Přidáno: 20. srpna 2012

Zakoupeno v Daganet s.r.o.

Za tuto cenu je to rozhodně výborný objektiv.

Přidáno: 26. února 2012

• malý a lehký objektiv
  • dobrá konstrukce, kvalita provedení
  • možnost lehkého focení 360° virtuálních prohlídek
  • ostřící kroužek jde ztuha, časem se snad trocha vychodí

proti konkurenčnímu Panasonicu příznivější cena

Přidáno: 24. února 2012

Zakoupeno v Daganet s.r.o.

Velmi dobrý objektiv, (horší přístup k ovládání clony - to je prkotina), není co vytknout. Určitě se stanu majitelem dalších objektivů tohoto výrobce.

Přidáno: 29. ledna 2012

• Perfektně osrý
  • Vynikající světelnost
  • Vysoká kvalita provedení
  • Zaostřovací kroužek klade ideální odpor
  • Vhodný pro fullframe zrcadlovky
  • Manuální ostření a clona může někomu vadit
  • Neposílá do foťáku informace pro exif
  • Někomu by mohla vadit větší váha

Rozmýšlel jsem se nad Canon 50mm f/1.4 a tímto objektivem. Oba jsem jsi půjčil a pořádně je vyzkoušel.

Oba objektivy mě bavily používat.

Canon 50mm:
Canon s autofokusem je vhodný, když chci něco rychle zachytit. Pro tuto účely už ale mám Tamron 17-50, který je na tento účel lepší z důvodu proměnlivého ohniska.

Samyang:
Na první pohled zaujme kvalita provedení, která je nesrovnatelná s plastovým Canonem. Ostřící kroužek je tak akorát, aby se s ním dalo dobře pracovat. Zase úplně jinde než Canon, který ve FTM režimu skoro chrastí.

Absence autofokusu mě naučila si počkat na ten správný okamžik, zaostřit dopředu a pak už jen zmáčknout spoušť.

Je to solidní kus skla, který je kvalitou obrazu srovnatelný s objektivy Canon v řadě L (koukněte na anglické recenze). Pokud se rozhodnete, že vám absence autofokusu nevadí, nebo děláte video, máte v tomto objektivu opravdu hodně muziky za málo peněz.

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 23. ledna 2012

Zakoupeno v FotoŠkoda

• malý, lehký, ostrá kresba

ideální, pokud hledáte rybí oko

Přidáno: 25. listopadu 2011

• optika
  • ne AF

pokud nefotíte extra reportáž, a navyknete na komunikaci objektiv/kamera - dobrý kup

Přidáno: 11. října 2011

• Super cena
  • Slušná světelnost
  • Bez vinětace i na crop senzorech
  • Sluneční clona
  • Pěkná kresba
  • Chybí autofokus

Opticky velmi slušný objektiv za rozumnou cenu. U crop senzoru (APS-C) poskytne záběr téměř 180° bez výraznější vinětace nebo ztráty kvality u okrajů.

Fotografové si budou muset vystačit bez automatického ostření, u tohoto ohniska se však nejedná o zásadní problém. Pro účely natáčení naprosto bez problému, při f/3.5 dosti měkké záběry, ale od 5.6 parádní kresba. Výborný objektiv pro natáčení sportu apod.

Další rady pro natáčení zrcadlovkami zde: http://zrcadlovkou.cz...

Zobrazuji 161 - 180 ze 184 recenzí 1...6 7 8 [ 9 ] 10