Recenze SAMYANG

Přidáno: 20. listopadu 2017

Zakoupeno v Oehling CZ

• skvělé optické vlastnosti
  • příznivá cena
  • manuálně se s ním velmi dobře ostří
  • délka - objektiv je ještě delší než vypadá na obrázku, u Sony A7 to ale jinak nejde
  • nepřítomnost autofocusu beru jako vlastnost, nikoliv nevýhodu

Výborný objektiv pro klidnou práci a zábavu :-)

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 14. listopadu 2017

Zakoupeno v Megapixel.cz

• kvalitní zpracování
  • vynikající kontrast i barvy, kresba
  • výborný poměr cena/výkon
  • světelnost objektivu
  • pro někoho může být nevýhodou manuální ostření

Samyang 24mm f/3.5 ED AS UMC Pentax

Samyang 24mm f/3.5 ED AS UMC Pentax

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 15. října 2017

Zakoupeno v K24.cz

Objektiv je manuální, prozatím jsem jej příliš neužil, ale pohyb je plynulý, obraz ostrý.
Cena za tilt-shift objektiv je úžasná!

Samyang 16mm f/2 ED AS UMC CS Canon M

• Kvalita objektivu
  • Vzhled
  • Ohnisko
  • Manuální ostření a clona

Objektiv je perfektní. Zbožňuji ho. Jediné mínus je jeho plně manuální ovládání. Které někomu může vadit, a někomu ne. Profesionálové stejně většinou ostří ručně a tento objektiv vás to perfektně naučí. Ostření je perfektně plynulé a může se zalíbit spoustě filmmakerů. I přes ohnisko 16mm obraz velmi málo soudkovatí. Provedení objektivu je suprové, není to kov, ale rozhodně to není nekvalitní plast. Objektiv je celkově mohutný a působí velmi profesionálně. Červený proužek u konce objektivu trošičku připomíná exkluzivní řadu Lkových objektivů od Canonu. Objektiv rozhodně doporučuji a není třeba se bát manuálního ovládání.

Přidáno: 10. srpna 2017

Zakoupeno v FotoŠkoda

• dobrá světelnost objektivu, poměrně malý a lehký, ostrý

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Ověřený zákazník

Přidáno: 1. srpna 2017

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• čip AE (pouze pro Nikon) poskytuje tělu udaje o cloně, čímž umožňuje automatické měření expozice
  • optická kvalita snímků, objektiv je mimořádně ostrý i s plně otevřenou clonou, skoro žádné zkreslení a minimální chromatické aberace
  • příjemný bokeh
  • chod ostřicího kroužku je dostatečně široký, ale trochu tuhý (možná trochu povolí s časem)
  • bezkonkurenční cena
  • ruční ostření
  • hmotnost, na výlety je trochu těžší

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 12. července 2017

Zakoupeno v Megapixel.cz

• ruční ostření

Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS Nikon F-mount

Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS Nikon F-mount

Ověřený zákazník Daganet s.r.o. MARTIN NEUER

Přidáno: 7. května 2017

Zakoupeno v Daganet s.r.o.

vše v pořádku

Ověřený zákazník Afoto pepavasa

Přidáno: 14. dubna 2017

(naposledy upraveno 14. dubna 2017)

Zakoupeno v Afoto

• Krásná, ostrá kresba
  • Odolnost na protisvětlo
  • Krásná kovová věc
  • Malá váha díky absenci automatického ostření a stabilizace
  • Skutečně nic, dobře jsem věděl co kupuji

Skvělý kovový, manuální, superširokoúhlý objektiv s pevnou sluneční clonou a s čipem pro přenos navolené clony z těla fotoaparátu a potvrzující zaostření v hledáčku. Objektiv je krásný kus kovu s přesným chodem všech pohyblivých součástí. Zaostřovací kroužek má 260° dlouhý chod od minimálního zaostření po nekonečno. Objektiv nemá clonový kroužek a tím pádem ani stupnici hloubky ostrosti, která je díky krátkému ohnisku obrovská. Je proto vhodný pro fotografování krajiny a díky vysoké světelnosti vhodný i pro interiéry a fotografování hvězd. Při fotografování architektury je už patrná distorze, ale to je u širokoúhlých objektivů očekávatelný jev. Objektiv samozřejmě nemá filtrový závit, protože frontální čočka je impozantně vypouklá. Pro použití plochých filtrů dělá Samsung držák. Použití CPL fltru by díky šířce záběru 115.7 ° byl nesmysl.
Fotografie objektivu v nabídkách eshopů na kterých má objektiv clonový kroužek jsou jen ilustrační a zobrazují starší typ.
Link na moje testovací obrázky https://www.zonerama.com...

Přidáno: 24. února 2017

Zakoupeno v FotoŠkoda

• ostrost, zobrazovaný úhel, jiný pohled na svět kolem
  • manuální clona, pracuje se s ním jako kdysi s přístroji s vestavěným expozimetrem

vyžaduje trochu cviku, než se naučíte správně nastavovat hloubku ostrosti, potom naprostá spokojenost

SBrider SBrider

Přidáno: 6. ledna 2017

(naposledy upraveno 15. ledna 2017)

• ostrost
  • skvělá cena oproti Canonu 14mm
  • konečně verze s el. kontakty
  • hmotnost
  • nic mě nenapadá
  • nemá závit na filtry

Byl jsem jedním z prvních majitelů v ČR. Chvilku jsem si počkal a určitě se vyplatilo. Několik let jsem vybíral širokáč pro můj Canon 6D a jsem spokojený.

Moje testovací fotky s objektivem: http://martinmoucha.com...

Anonym Anonym

Přidáno: 10. prosince 2016

• Ostrá kresba od středu až do rohů
  • F2,8
  • Hladký chod ostření, spolehlivý chod clonového kroužku - cvaká na jednotlivých clonách
  • Zejména při vyšších clonách opravdu velká hloubka ostrosti
  • Bytelné, kvalitní zpracování (objektiv je z hliníkové slitiny, žádný plasťák)
  • A samozřejmě velice široký úhel záběru
  • Ve své kategorii bezkonkurenční cena
  • Vinětace při F2,8, ale při F4 už minimální, při f5,6 mizí
  • Soudková vada /ale přijatelná pro tento typ objektivu/
  • Větší hmotnost a rozměry
  • Objektiv má v bajonetu maličkou vůli ve směru otáčení, drží sice pevně, ale je to samozřejmě určité mínus
  • Pro někoho pevné ohnisko, tedy žádný zoom - to je vlastnost, ne vada
  • Pro někoho manuální ostření - to je vlastnost, ne vada

Objektiv používám na Sony A3000, kde funguje v režimu M a A - priorita clony. Fotím v A, ostří se snadno a naprosto přesně: Fotoaparát umožňuje zobrazit lupu se zvětšenou oblastí zaostření a indikuje zaostřené hrany, čas expozice samozřejmě dopočítá automaticky. Předpokládám, že u dalších fotoaparátů s bajonetem Sony E to bude stejné. Manuální ostření tedy absolutně není překážkou, zejména tehdy, kdy pro většinu záběrů krajiny a architektury stačí mít díky velké hloubce ostrosti jednoduše předostřeno a dále už fotit jako na automatiku.

Objektiv velmi doporučuji, snad jen ne úplným začátečníkům: Jednak kvůli manuálnímu ostření a jednak kvůli tomu, že se nejedná o univerzální objektiv, ale o objektiv se specifickou použitelnosti - hlavně krajina nebo architektura /při fotografování architektury nutno počítat se soudkovou vadou/.

Anonym Anonym

Přidáno: 31. srpna 2016

• Perfektní konstrukční zpracování (ten kov a sklo je zkrátka v ruce cítit), má vynikající ostrost už od f/2.8 a to jak ve středu záběru, tak na okrajích. Varianta pro Nikon má vlastní čip, takže přenáší EXIF informace do fotoaparátu. Manuální ostření vidím u tohoto ohniska spíše jako výhodu - chod prstence je dostatečně tuhý a dlouhý, tím pádem umožňuje velmi přesné a jemné zaostření a navíc obsahuje stupnici zaostřené vzdálenosti - focení krajin, pro které je objektiv určen nejvíce, je tak hračka. S trochou tréninku pak není problém fotit i rychlejší reportáže.
  • Jen pro DX Nikony.

Skoro 3x levnější sklo než třeba Nikkor 10-24mm DX, které však podává vynikající obrazovou kvalitu. Objektiv má úžasnou ostrost která je konstantní uprostřed i v okrajích. Za mě jednoznačně doporučuji.

Přidáno: 31. července 2016

• Ohnisko
  • Rozměry
  • Ostření jde ztuha (což je zároveň +)
  • Nekonečno není nekonečno

Na krajinu a astrofoto asi nejlepší sklo pro Sony APSC-E

Přidáno: 16. července 2016

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Rybí oko korejského výrobce nemohu nepochválit, dobrý záběr, dobrá kresba, cena a kvalita v rovnováze!!! Myslím si, že i přesto, že nemá elektronický přenos, je to velmi dobrá volba pro každého, kdo chce pořizovat snímky v pohledu rybího oka. Objektiv je celokovový-tedy i s kov. bajonetem, má bezmála půl kila...
  • Nemám naprosto nic proti tomuto objektivu!

Vždy jsem chtěl mít objektiv "rybí oko!" procházel jsem weby a jediný který mi vyhovoval (cena-kvalita!) byl tento krasavec. Je nutno poznamenat, že nemá elektronický přenos dat, ale tělo Canon eos 700D si poradí (jak v manuálu tak v sekci předvolby clony či za pomocí ISA. Hodnotím kladně - v recenzích jej rovněž hodnotili uživatelé moc pěkně!

Samyang 8mm f/2.8 UMC FishEye Canon EOS M

Samyang 8mm f/2.8 UMC FishEye Canon EOS M

Ověřený zákazník Bé FOTO pepavasa

Přidáno: 4. července 2016

(naposledy upraveno 4. července 2016)

Zakoupeno v Bé FOTO

• malý
  • ostrá kresba
  • 180° široký zorný úhel
  • Krátká kompaktní stavba
  • Perfektní provedení a materiály
  • Příjemné nastavování

Měl jsem již dříve Samyang 8mm f/3.5 na Canon EOS 70D se senzorem velikosti APS-C, ale přešel jsem na Canon EOS 6D s plnofirmátovým senzorem. Objektiv šel na 6D nasadit, ale na čipu vykresloval jen kruh. používal jsem ho proto jen na Canon EOS M3, který má senzor o velikosti APS-C, ale bylo zapotřebí používat adaptér pro EF objektivy. Tato sestava byla těžká, nevyvážená a ne moc dobře se držela. Prodal jsem tedy EF-S Samyang na Paladixu a obratem pořídil tento Samyang s bajonetem EF-M. Objektiv je oproti EF-S lehoučký a o jedno číslo světelnější. Má taky větší úhel záběru. Na objektivu prakticky nastavuji jen clonu, vzdálenost mám nastavenu asi na 1,5m a tím mám celý obrázek proostřený, protože objektiv má úžasné parametry hloubky ostrosti. Vřele doporučuji každému kreativci.

Ověřený zákazník Daganet s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 19. května 2016

Zakoupeno v Daganet s.r.o.

• Kvalita je perfektní, ostření tuhé (nic vyklepaného), ostrost je také skvělá a ta cena? Můžu jen doporučit!

Vybral jsem si tento objektiv hlavně kvůli ceně. Levnější fisheye opravdu asi neseženete a poměr cena/výkon si myslím, je víc než skvělá!

Přidáno: 23. března 2016

Zakoupeno v FotoŠkoda

• úžasná a excelentně ostrá kresba
  • krásný krémový bokeh
  • je třeba si trochu zvyknout na manuální ostření
  • nevhodný pro sport a pohybující se objekty

Naprostá spokojenost

• krásný bokeh
  • malá hloubka ostrosti
  • ostřejší, než 5x dražší objektivy
  • pouze manuální fokus
  • sluneční clona nedrží pořádně

Doporučuji všem fanouškům ručního zaostřování.

Kdo zatím fotil pouze s autofokusem, ale chce začít zaostřovat ručně, začněte možná raději se širším ohniskem. Zde je hloubka ostrosti pouze cca 2 milimetry.

heureka požaduje dlouhou recenzi.

Zobrazuji 101 - 120 ze 184 recenzí 1...4 5 [ 6 ] 7 8...10