Recenze SAMYANG

• Lehký
  • Dodávaná krytka objektivu
  • Dobrý poměr cena/výkon
  • 14 mm ohnisko, slušná světelnost
  • Nejde o chybu, ale vlastnost, ale je to pouze MF sklo.

Velmi zajímavý MF objektiv pro Sony E-mount. Velmi široký a světelný. Kvalita provedení je příkladná, ostřicí kroužek má dlouhý a precizní chod. Díky velké hloubce ostrosti i na FF není ostření problém. S výhodou jde použít na těle řady Sony A7x focus peaking a zvětšení náhledu při ostření, při kterém zaostříte bez problémů i v noci (vyzkoušeno).
Obrazová kvalita je velmi dobrá, přenos je ostrý a kontrastní.
V balení je praktická krytka i semišový sáček.
Pozn: Objektiv je zcela manuální, bez el. kontaktů. Clona se tedy nastavuje přímo na objektivu a informace o cloně a ohnisku se nepřenáší do EXIFu. Lze ale bez problémů používat stabilizaci na A7II/RII, jen se musí nastavit ručně ohnisko v menu.

Samyang 85mm f/1.4 AS IF MC MFT

• dobra cena
  • clona v baleni
  • mirna aberace
  • zavit na filtry

Vynikajici objektiv se skvelou svetelnosti , dokonce bych rekl ze manualni ostreni je mi prijemnejsi , nez AF , ktery za snizenych svetelnych podminek obcas vaha . Je pekne masivni , mechanicky velmi dobre zpracovany , skvela optika , na " plne dire " pomerne dobra ostrost . Jedine na co bych upozornil ... za dobrych svetelnych podminek je pomerne problematicke nastaveni fotaku , protoze i na ISO 100 fotak hlasi cas 1/8000 a potreboval by rychlejsi ,expozice hlasi ze snimek bude preexponovany , takze jeste nejaky ND ffiltr ,nebo aspon polarizak asi bude potreba :) ale jinak skvely objektiv :)

Fox One Fox One

Přidáno: 10. února 2016

• super velikost
  • lehky
  • dobra ostrost
  • skoro zadna barace

Velmi dobry objektiv za vybornou ceny , puvodne jsem premyslel nad 7-14 od Olympusu , ale cena je tak vysoka , ze jsem objektiv prehodnotil a koupil tento a opravdu maximalni spokojenost , je mozne ostrit uz od cca 9cm , dobry na video , jen snad takova poznamka , neno to vada objektivu , nicmene jak je malinky , tak mi obcas vleze do zaberu ruka pri ostreni :D , ale to je moje blbost , nikoliv vada objektivu .Je fakt super .

Samyang 12mm f/2 Canon M

Samyang 12mm f/2 Canon M

Přidáno: 16. ledna 2016

• Cena.
  • Optická kvalita.
  • Světelnost.
  • Velikost.
  • Manuální ostření.

Za tu cenu super široký objetiv k bezzrcadlovce na krajinky a architekturu. Mínusem je jen manuální ostření, takže na rychlé focení to není.

Ověřený zákazník Bigfun.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 8. prosince 2015

Zakoupeno v Bigfun.cz

• vhodný do vnitřních prostorů i do přírody
  • zatím jsem neshledal

pro APS-C snímač se rázem z 8mm stává u canonu 12,8mm a to je stále dostačující rozpětí záběru, se kterým jsem spokojen.
Za tu krátkou dobu co objektiv vlastním nebyl čas vyzkoušet vše, ale určitě se nehodí pro ty, kteří pořizují záběry z jednoho místa. V každém případě je to "hračka" pro ty co se chtějí s focením bavit.

Přidáno: 1. prosince 2015

Samyang 8mm f/3.5 UMC Fish-eye CS II Nikon

Samyang 8mm f/3.5 UMC Fish-eye CS II Nikon

Ověřený zákazník Bé FOTO Ověřený zákazník

Přidáno: 11. října 2015

Zakoupeno v Bé FOTO

• Kvalita
  • Snadná práce
  • Nastavení clony z těla fotoaparátu
  • Manuální ostření
  • Sundavací sluneční clona

Velmi schopný objektiv a v porovnání s konkurencí která je 2x - 3x dražší, si stojí velice dobře.

Ověřený zákazník Stativy.com Ověřený zákazník

Přidáno: 10. října 2015

(naposledy upraveno 10. října 2015)

Zakoupeno v Stativy.com

• Nešlo vyzkoušet
  • Byl žádán bajonet pro Canon. Poslali bajonet pro Pentax s redukcí. Spojení nefungovalo. Na pořízených snímcích tma. Použit Canon EOS 6D.

Objektiv jsem vrátil. Rád bych se dozvěděl o tomto problému více, aby moje zkušenost byla ověřena. Dodavatelé pro stativy.com by před dodáním zboží měli ověřit funkčnost.

Přidáno: 27. srpna 2015

• Zorné pole 180°
  • Nativní M4/3 bajonet
  • je i ve stříbrné barvě
  • Patrná aberace při f/3.5

S tímto objektivem si musím dávat pozor, aby mi do obrovského zorného pole nelezl prst, což se stalo ze začátku skoro u všech fotografií.
Objektiv vůbec nemá elektonické kontakty, tak si člověk musí buď pamatovat hodnoty clony každé fotky nebo si je někam poznamenávat či clonu jednou nastavit a už neměnit.

Samyang 16mm f/2 ED AS UMC CS Nikon F-mount

Samyang 16mm f/2 ED AS UMC CS Nikon F-mount

Anonym Anonym

Přidáno: 25. července 2015

• vynikající kontrast, ostrost a barvy
  • na Nikonu D300 je vše,mimo ostření, ovladatelné a funkční z
  • fotoaparátu
  • ostření je velmi jemné a signalizovaná rovina zaostření je
  • v hledáčku potvrzená rozsvícením bodu a je naprosto spolehlivá
  • protisvětlo a přímé slunce v záběru není problém

cena do deseti tisíc
po pěti minutách cviku jsem byl schopen díky hloubce ostrosti
a spolehlivé indikaci v hledáčku fotit i akční foto
avizované problémy s protisvětlem,prezentované v některých testech se mně nepotvrdily
(na objektiv jsem ihned při nákupu nasadil UV filtr Hoya HD)
co dodat, ohnisko 24mm (po přepočtu) za tuto cenu nemá konkurenci
vynikající koupě

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 7. června 2015

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Velmi dobrý obrazový výstup.
  • Na dané ohnisko velmi malé téměř nepozorovatelné zkreslení.
  • Na bajonetu nesedí tak dobře jako originál objektivy sony. Taky sluneční clona má určitou vůli.
  • Dráha prstence na ostření mohla být delší. Zejména mezi 1m a ∞. Celkově jde prstenec otočit asi o 60°

V dané cenové kategorii velmi dobrý objektiv. Zejména s ohledem na omezenou nabídku objektivů pro bajonet E.

Přidáno: 4. května 2015

• asi tak 5x levnější než rybí oko od Canonu
  • na f/3.5 hodně neostré
  • nemá zadní slot pro filtry

Od 5.6 použitelné, od 6.3 bez problémů. Provedení vypadá daleko líp, než by člověk za tuhle cenu čekal. Manuální ostření se u rybího oka dá přežít.

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 14. dubna 2015

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Dobrá optika. Dobrá světelnost. Malé rozměry, celkem nízká hmotnost, kvalitní provedení objektivu. Dobrá cena.
  • sluneční clona a krytka (jako obvykle u Samyang) patří k tomu horšímu. Naštěstí objektiv jako takový je zpracován výborně.

Ruční zaostřování i ruční nastavení clony je pohodlné a přehledné.

Samyang 14mm f/2.8 Nikon AE

Samyang 14mm f/2.8 Nikon AE

Ověřený zákazník Aaron Ověřený zákazník

Přidáno: 10. dubna 2015

Zakoupeno v Aaron

jsem plně spokojen doporučuji i jiným zájemcům.

Přidáno: 10. dubna 2015

Zakoupeno v Daganet s.r.o.

• Maximální fisheye efekt, opravdu perfektní.
  • Malé, tudíž kompaktní, vpohodě se vleze do kapsy.
  • Manuální.

Fisheye mohu vřele doporučit, používám jej pro natáčení skateboardingu a je perfektní, malé, nosím ho sebou v kapse, ostření je trošku pomalejší ale zase se vám nestane že nepatrným dotykem objektiv rozostříte, clona 3,5 je standart takže i v horších světelných podmínkách se s tím dá něco vykouzlit. Kovové provedení mi vyhovuje, sluneční clona je plastová a nesnímatelná, což by mohlo někomu vadit.
Vřele doporučuji za ty peníze opravdu parádní práce!

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Ověřený zákazník

Přidáno: 6. dubna 2015

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

Objektiv Samyang 14mm F2,8 vyniká hned v několika směrech. První z nich je ultra široké ohnisko 14mm. To je ale adekvátní samozřejmě jen na fotoaparátech s plným snímačem (full frame). Přístroje se senzorem A-PSC mají tzv. crop factor, který úhel zužuje na ohnisko 21mm, což je pořád i tak dost široký záběr. Kromě širokého ohniska vyniká objektiv také velmi dobrou světelností od F2,8. Zaclonit se dá až na clonu F22. To ale většinou není potřeba, protože objektivy tohoto typu mají sami o sobě poměrně velkou hloubku ostrosti. Nejkratší zaostřovací vzdálenost je 28cm. Vnitřní konstrukci objektivu tvoří 14 optických členů ve 12 skupinách, přičemž jeden člen je asférický. Bajonet objektivu je kovový a celkové mechanické zpracování je velmi precizní. To samé platí i o clonovém a ostřícím kroužku, které jsou bez jakýchkoliv vůlí a vaklů.

Objektiv je kvůli absenci autofokusu určen hlavně pro méně dynamické žánry. Určitě se hodí na architekturu, krajiny, interiéry, ale díky dobré světelností například také na reportáže. U těch ale může být problémem absence autofokusu. Vezmeme-li v potaz cenu je obrazový výstup až překvapive velmi dobrý. I ostrost v rozích je dost nadprůměrná. Vzhledem k ohnisku jsou ale rohy trošku "natažené". Uvedený neduh je ale u podobných objektivů běžný. To samé by se dalo říci i o vinětaci. Ta se ale projevuje pouze mezi clonou F2,8 - 4. Pak už je zanedbatelná. S ohledem na úhel záběru je také nutno počítat s určitým sférickým zkreslením. S tím ale mají problémy i podstatně dražší optické soustavy. Objektiv se celkem překvapivě choval dobře i v silném protisvětle. Celkově tedy mohu konstatovat, že v poměru cena výkon vychází určitě dobře a jeho kvality mohou ocenit i pokročilejší fotografové.

Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS Sony E-mount

Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS Sony E-mount

Přidáno: 21. března 2015

• Malá deformace obrazu
  • občasná vinětace

Tento produkt jsem si objednal jako novinku, která mě velmi překvapila. Zatím jsem s tímto objektivem fotil pár věcí jako náměstí,zámek a další stavby. Použil jsem ho i na svatbě a to celkem úspěšně.

Přidáno: 11. února 2015

super

Přidáno: 20. ledna 2015

• Perfektní poměr cena/výkon
  • výborná obrazová kvalita
  • kvalitní a robustní konstrukce
  • demontovatelná sluneční clona
  • pro někoho manuální ostření a nastavování clony

Za slušné peníze dostanete výborný manuální objektiv, s pěknou kresbou. Zkreslení zde nejde hodnotit, je to přeci jen rybí oko a zde je zkreslení přitozené.

Zobrazuji 121 - 140 ze 184 recenzí 1...5 6 [ 7 ] 8 9...10